Про затвердження програми надання безоплатної правової допомоги населенню Компаніївського району на 2017-2019 роки

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ДЕВ’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 19 вересня 2017 року                                                                         №194

 

смт Компаніївка

 

Про затвердження програми надання

безоплатної правової допомоги населенню

Компаніївського району на 2017-2019 роки

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про безоплатну правову допомогу»,

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити програму надання безоплатної правової допомоги населенню Компаніївського району на 2017-2019 роки (додається).
 2. Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, законності, зв’язків з органами місцевого самоврядування, духовності, гласності, свободи слова та розвитку інформаційного простору.

 

 

Голова районної ради                                                             В. Спіктаренко

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович  ВІДСУТНІЙ
2 Білобровенко Володимир Васильович  ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ЗА
4 Гаморя Віктор Леонтійович  ВІДСУТНІЙ
5 Голосун Віталій Юрійович  ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович  ЗА
7 Житня Любов Олександрівна  ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович  ЗА
9 Заїкін Віктор Григорович  ВІДСУТНІЙ
10 Карандеєв Юрій Вікторович  ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович  ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович  ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович  ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович  ЗА
15 Орловська Наталія Василівна  ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна  ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович  ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович  ЗА
19 Стадник Микола Васильович  ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович  ВІДСУТНІЙ
21 Телька Галина Миколаївна  ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович  ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович  ВІДСУТНІЙ
24 Чабан Наталія Володимирівна  ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович  ВІДСУТНІЙ
26 Ястремський Валерій Олександрович  ЗА
УСЬОГО: 26

Затверджено

рішенням сесії районної ради

від 19 вересня 2017 року №194

 

Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Компаніївського району на 2017-2019 роки

 

І. Обґрунтування необхідності розроблення і виконання Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Компаніївського району на 2017-2019 роки (далі – Програма)

Стаття 57 Конституції України забезпечує право громадян України на доступ до правової інформації, а стаття 59 – передбачає, що кожен має право на правову допомогу, а в окремих випадках така допомога має надаватися безоплатно. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що безоплатна правова допомога надається визначеним категоріям громадян, зокрема малозабезпеченим верствам населення, дітям-сиротам, ветеранам війни тощо, через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Компаніївський район відноситься до юрисдикції Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцевий центр (МЦ), який розташований в місті Кропивницькому. Через територіальну віддаленість вразливі верстви населення району не мають можливості звернутися до Місцевого центру, що суперечить статті 5 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», якою визначено принцип доступності такої допомоги.

З 1 вересня 2016 року у районі працює відділ «Компаніївське бюро правової допомоги» Кропивницького МЦ з надання БВПД основними завданнями якого є надання правової інформації, консультацій та роз’яснень, доступ до електронних сервісів Міністерства Юстиції України, надання допомоги у забезпечені доступу до вторинної правової допомоги. Згідно Локального плану заходів юрист, працівник бюро забезпечує роботу виїзних консультаційних пунктів на базі сільських рад, районного центру зайнятості, Компаніївської центральної районної  лікарні, КЗ «Центр надання  первинної медико-санітарної допомоги у Компаніївському районі».

У зв’язку з тим, що не у всіх сільських радах району в штатному розписі передбачена посада «юрист» – виникає проблема мало поінформованості населення громади про те, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» вони мають право звертатися з письмовими зверненнями чи на прийом для отримання необхідної правової інформації та консультацій в органи місцевого самоврядування та до інших суб’єктів надання безоплатної первинної правової допомоги, а також на отримання безоплатної вторинної правової допомоги за рахунок держави у Місцевому центрі.

Таким чином, у Компаніївському районі  населення складає понад 15,3 тис. осіб, існує проблема доступу до якісної безоплатної правової допомоги, а також низької правової обізнаності громадян про свої конституційні права.

За результатами аналізу звернень громадян до Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  з часу його створення (липень 2015 року) до центру звернулись 10012 осіб, серед них тільки 880 мешканців Компаніївського району Кіровоградської області.

 1. Мета Програми

Метою цієї Програми є розроблення та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги, а також підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права, подолання правового нігілізму, особливо серед вразливих верств населення Компаніївського району.

III. Основними завданнями Програми є:

 • забезпечення розвитку правової освіти населення Компаніївського району;
 • спрощення та розширення доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств населення;
 • проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;
 • підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, організацій-провайдерів безоплатної правової допомоги.
 1. Строки виконання Програми

Початок дії Програми – вересень 2017 року, закінчення – грудень 2019 року.

 1. Очікувані кінцеві результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

 • підвищити рівень правової освіти населення Компаніївського району та рівень обізнаності суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;
 • забезпечити належний доступ до якісної безоплатної правової допомоги особам, які потребують такої допомоги;
 • висвітлення у засобах масової інформації актуальних правових питань, роз’яснення актів законодавства та практики їх застосування;
 • підвищення рівня довіри жителів району до органів виконавчої влади (ОВВ) та органів місцевого самоврядування (ОМС).
 1. Основні заходи із забезпечення виконання Програми

Проведення всебічної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу.

Організація та проведення комунікаційних заходів з питань формування правової культури населення та обговорення особливостей функціонування систем безоплатної правової допомоги.

Розроблення та поширення методичних рекомендацій, друкованих інформаційних матеріалів щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги.

Проведення виїзних прийомів громадян у віддалених населених пунктах Компаніївського району.

Висвітлення тематики функціонування системи безоплатної правової допомоги у засобах масової інформації Компаніївського району.

 

п/п Найменування заходів Відповідальні виконавці Термін виконання Кошти
1 Тематичні заходи просвітницького характеру

– правові читання в бібліотеках, в школах, технікумі, лікарнях (до свят Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня юриста, тиждень права)

– проведення конференцій, семінарів, симпозіумів, лекцій з питань підвищення рівня правової культури населення

– започаткувати проведення тематичних книжкових виставок, переглядів науково-популярної літератури  та відкритих дискусій

– започаткувати правороз`яснювальну роботу для ОМС та ОВВ з проблемних питань. Залучати до її проведення   найбільш кваліфікованих фахівців-практиків у галузі права.

Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ

«Компаніївське бюро правової допомоги»

Щоквартально 2 тис.грн
2 Підготовка аналітичних та інформаційних матеріалів для мешканців району.

 

Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ «Компаніївське бюро правової допомоги» Щоквартально

 

Коштів не потребує
3 Виготовлення інформаційних брошур із емблемою Компаніївської районної ради та Кропивницького МЦ з надання БВПД Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ «Компаніївське бюро правової допомоги» Щоквартально 3тис.грн
4 Широке інформування населення про правову політику держави та чинне законодавство:

– вуличне інформування (на вокзалах, в супермаркетах, на базарах, в банках, в парках, на інших об’єктах, що перебувають в комунальній власності)

– поширення інформаційних матеріалів у ОМС, ОВВ, лікарнях, громадських приймальнях

Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ

«Компаніївське бюро правової допомоги»

2 рази на місяць Коштів не потребує
5 Донесення інформації через партнерів

–         публікація інформаційних матеріалів на сайтах партнерів,

–         газета (створення нових рубрик).

Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ «Компаніївське бюро правової допомоги» 1 раз на місяць 1 тис.грн
6 Налагодження співпраці з ОВВ та ОМС для консолідації зусиль у вирішенні проблемних питань:

– надання методичних рекомендацій ОМС та ОВВ

– обмін досвідом

Компаніївська районна рада, Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та «Компаніївське бюро правової допомоги» Щомісяця Коштів не потребує
7 Виїзний прийом громадян – пункт доступу до БПД на базі  районного центру зайнятості, ЦНАП, сільських рад за відповідним попередньо-затвердженим  графіком Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ «Компаніївське

бюро правової допомоги»

1 раз на рік 9 тис.грн

 

 

ПАСПОРТ РАЙОННОЇ ПРОГРАМИ

 

 1. Назва: «Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Компаніївського району на 2017 – 2019 роки».

2.Підстава для розроблення: Закон України «Про безоплатну правову допомогу» N 3460-VI від 2 червня 2011 року (зі змінами та доповненнями), Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-ВР від 21 травня 1997 року (зі змінами та доповненнями).

 1. Замовник Програми: Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

4.Відповідальні за виконання: Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділ «Компаніївське бюро правової допомоги».

 1. Мета: забезпечення державної гарантії рівних можливостей для доступу громадян до джерел правової інформації та до правосуддя та надання правових послуг із захисту, здійснення представництва в судах, інших органах, складення процесуальних документів та доступ сервісів Міністерства юстиції України.

6.Початок:вересень 2017 року, закінчення: грудень 2019 року.

7.Етапи виконання: один етап.

8.Загальні обсяги фінансування: в межах бюджетних призначень.

 

  Обсяг фінансування, усього тис. грн. За роками виконання
Районний бюджет в межах бюджетних призначень 2017 2018 2019 усього
Усього   3 000 6 000 6 000 15 000