Про затвердження Програми енергоефективності Компаніївського району на 2018-2021 роки

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДВАДЦЯТЬ П′ЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 14 червня 2018 року                                                                                                                №303

 

смт Компаніївка

 

Про затвердження Програми енергоефективності

Компаніївського району на 2018-2021 роки

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про місцеві державні адміністрації», доручення Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2016 року № 41731/1/1-16, рішенням Кіровоградської обласної ради від 9 травня 2017 року № 285 «Про програму енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки»,

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити програму енергоефективності Компаніївського району на 2018-2021 роки (далі – Програма), що додається.
 2. Рекомендувати об’єднаній територіальній громаді та сільським радам розробити та затвердити програми енергоефективності на 2018-2021 роки.
 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансової діяльності, соціально-економічного розвитку, промисловості, інноваційно-інвестиційного розвитку, споживчого ринку, регуляторної політики, реформування житлово-комунального господарства та архітектури, власності, інвестиційної діяльності та приватизації.

 

 

Голова районної ради                                                               В. Спіктаренко

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ЗА
2 Білобровенко Володимир Васильович ВІДСУТНІЙ
3 Бойко Ігор Анатолійович ЗА
4 Гаморя Віктор Леонтійович ЗА
5 Голосун Віталій Юрійович ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович ВІДСУТНІЙ
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
9 Заїкін Віктор Григорович ЗА
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ЗА
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ЗА
15 Орловська Наталія Василівна ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович ВІДСУТНІЙ
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ВІДСУТНІЙ
26 Ястремський Валерій Олександрович ЗА

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням Компаніївської

районної ради

від 14 червня 2018 року №303

 

ПРОГРАМА
енергоефективності Компаніївського району

на 2018-2021 роки

 

ВСТУП

 

Програма енергоефективності Компаніївського району  на 2018-2021 роки (далі – Програма) розроблена з урахуванням положень:

Закону України “Про місцеві державні адміністрації”;

Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”;

Закону України “Про енергозбереження”;

постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року № 243 “Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-­2017 роки” (зі змінами та доповненнями);

постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 року № 1056 “Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження” (зі змінами та доповненнями);

Указу Президента України від 28 липня 2008 року № 679/2008 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 травня 2008 року “Про стан реалізації державної політики щодо забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів”;

доручення Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2016 року № 41731/1/1-16 стосовно розроблення регіональних програм відшкодування частини суми кредитів або відсотків за кредитами населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів на потреби термомодернізації житлових будівель, впровадження інших енергоефективних заходів, зокрема щодо забезпечення їх відповідними фінансовими ресурсами таінших нормативно-правових актів України;

рішення Кіровоградської обласної ради від 19 травня 2017 року № 285 “Про програму енергоефективності  Кіровоградської області на 2017-2020 роки”;

рішення Компаніївської районної ради від 241 грудня 2017 року № 227 “Про програму економічного і соціально розвитку Компаніївського району 2018рік”.

Енергозбереження на державному рівні визнано одним із пріоритетів економічної політики держави. В умовах залежності економіки України від імпорту паливно-енергетичних ресурсів і тенденції зростання цін на енергоносії їх ефективне використання стало нагальною потребою.

Зміна соціально-економічної ситуації, яка відбулася в Україні протягом 2014-2017 років, спричинила кількаразове зростання вартості природного газу для всіх категорій споживачів. Одночасно з вартістю природного газу йде зростання вартості електричної енергії та енергоносіїв, що тягне за собою подорожчання житлово-комунальних послуг.

Враховуючи, що населення на сьогодні є найбільшим споживачем природного газу, інтенсифікація енергозбереження стає одним з основних питань, зокрема зменшення обсягів споживання природного газу шляхом заміщення його енергоносіями з відновлювальних джерел енергії та альтернативними видами палива, скорочення втрат тепла за рахунок впровадження енергоефективних заходів на об’єктах соціальної сфери та в житловому фонді.

Основною складовою низької енергетичної ефективності інженерних мереж і систем є високий рівень питомих витрат теплової енергії, холодної води, газопостачання у таких споживачів комунальних послуг як житлові будинки.

Значний позитивний ефект, зокрема у закладах бюджетної сфери, можна отримати шляхом зменшення споживання енергетичних ресурсів через впровадження нових енергоефективних проектів та ресурсозберігаючих технологій.

На сучасному етапі особливо актуальним є проведення енергоаудиту як одного з ефективних методів зменшення споживання енергоносіїв.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. СТАН ВПРОВАДЖЕННЯ В РАЙОНІ ПОЛІТИКИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Реалізація енергоефективних проектів є одним із стратегічних напрямів у діяльності районної державної адміністрації.

Протягом останніх 5 років вживаються заходи щодо зменшення обсягів споживання природного газу у бюджетній і соціальній сферах та у житлово-комунальному господарстві.

В районі реалізація політики з енергозбереження здійснювалася відповідно до програми енергоефективності Компаніївького району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 15 листопада 2012 року № 166 та щорічних програм економічного та соціального розвитку району.

У 2017 році проведено обстеження об′єктів соціальної сфери складено характеристику об′єктів бюджетної сфери та розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 13 листопада 2017 року № 293-р «Про закупівлю послуг енергосервісу на об′єктах бюджетної сфери району» затверджено перелік об′єктів щодо закупівлі послуг енергосервісу, а саме, Компаніївська ЗОШ І-ІІІ ст. комунального закладу «Компаніївське НВО», Нечаївська та Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ст. та базові рівні споживання теплової енергії об′єктами енергосервісу, щодо яких буде проведена закупівля послуг енергосервісу.

Станом на 1 січня 2018 року з природного газу та вугілля на альтернативні види палива (пілети) переведено котельні Голубієвицької ЗОШ І-ІІІ ст., Компаніївської ЗОШ І-ІІІ ст., Мар»ївської ЗОШ І-ІІІ ст., Компаніївської ЦРЛ, Живанівська ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий дошкільний навчальний заклад «Пролісок» та «Колосок» смт. Компаніївка.

В районі налічується 14 котелень на твердому паливі та 7 на альтернативних видах палива що становить 63 %  частка, потужності котелень на альтернативних видах палива до загальної кількості, потужності котелень.

Сім домогосподарств району встановили сонячні панелі та уклали договори з Компаніївським РЕМ про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом.

У 2017 році використано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на реалізації проектів:

утеплення фасадів головного корпусу Компаніївської центральної районної лікарні 1366,5 тис.грн (спів фінансування з місцевого бюджету 78,0 тис.грн).

Протягом 2017 року проведено заміну:

в галузі освіти – 139 вікон на енергозберігаючі склопакети та 8 дверей в 11 загальноосвітніх навчальних заклади та відділі освіти на загальну суму 452,6 тис.грн;

в галузі охорони здоров′я – 19 вікон на енергозберігаючі склопакети та 5 дверей в 4 закладах охорони здоров′я на загальну суму 46,0 тис.грн;

в галузі культури проведено заміну 63 вікон на енергозберігаючі склопакети та 1 дверей в 8 закладах культури за рахунок коштів місцевого бюджету 301,9 тис.грн.

В районі створені умови для проведення якісних енергоаудитів, що дає можливість ефективного використання коштів на енергоефективні заходи та визначення економічної вигоди від них.

Проте потенціал використовується недостатньо.

 1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
 2. Питання впровадження енергозберігаючих заходів та реалізації енергозберігаючих проектів є на сьогодні вкрай актуальним.

Пріоритетом у діяльності місцевих органів виконавчої влади Компаніївського району є проведення послідовної політики із впровадження енергоефективних заходів та ресурсозберігаючих технологій у бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві, а також координація їх дій.

Значний позитивний ефект можна отримати шляхом зменшення споживання енергетичних ресурсів через впровадження нових енергоефективних проектів та ресурсозберігаючих технологій.

Житловий фонд районі є одним із найбільших з усіх галузей господарювання та одночасно найменш ощадливим споживачем енергетичних ресурсів.

Фізичне та моральне старіння конструкцій та внутрішньобудинкових інженерних систем житлових будівель, низькі теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій відсутність у споживачів технічної можливості для керування споживання теплової енергії призводять до невиправдано високого споживання енергоресурсів.

Стрімке зростання цін на енергоносії змусило громадян упроваджувати енергоефективні та енергозберігаючі заходи у своїх оселях для подальшого зменшення витрат на паливно-енергетичні та водні ресурси.

 1. Впровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери доцільно проводити на підставі комплексних енергоаудитів.

Саме проведення енергоаудиту дозволить виявити проблеми, розв’язання яких спричинить, зменшення використання паливно-енергетичних ресурсів, втрат теплової енергії при генерації та транспортуванні.

 1. Основними проблемами є:

1)  реалізація енергозберігаючих заходів без проведення енергоаудитів, що призводить до неефективного використання бюджетних коштів;

2)  нераціональне впровадження енергозберігаючих заходів;

 • фізичне та моральне старіння конструкцій та внутрішньобудинкових інженерних систем житлових будівель, низькі теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій відсутність у споживачів технічної можливості для керування споживанням теплової енергії;
 • недостатність коштів у населення на впровадження енергозберігаючих заходів.

III. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є реалізація політики енергоефективності та енергозбереження шляхом створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів населенням та ефективне використання бюджетних коштів, зокрема за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів на підставі рекомендацій енергоаудитів.

 1. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, ОБСЯГІВ ТА ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ, СТРОКІВ

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 1. Виконання Програми дозволить:
 • реалізовувати на рівні району політику з енергозбереження належним чином, поліпшити якість впроваджених заходів з енергозбереження, зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням та у закладах соціальної сфери, стимулювати населення району до впровадження енергозберігаючих заходів та альтернативного енергозабезпечення у житлових будинках;
 • забезпечити підтримку населення щодо реалізації енергоефективних заходів у житловому секторі шляхом відшкодування частини суми за залученими кредитними коштами на їх впровадження.
 1. За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії електроенергії в будинках і спорудах складає 50-65%, а теплової енергії – близько 50%.

За рахунок коштів місцевих бюджетів здійснюються відшкодування частини суми кредитів та/або частини відсоткової ставки за кредитами, залученими фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів (враховуючи придбання «негазових» котлів) для впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках.

Одночасно слід відмітити низьку ефективність впровадження заходів з енергозбереження на об’єктах бюджетної та соціальної сфер без проведення належним чином аргументованого дослідження та виявлення недоліків, усунення яких призведе до належного економічного та енергозберігаючого ефекту.

 1. Кінцева мета політики з енергозбереження – зменшення споживання енергоносіїв та, як наслідок, скорочення витрат на утримання та експлуатацію житла та об’єктів соціальної інфраструктури.
 2. Для виконання Програми залучаються структурні підрозділи районної державної адміністрації, сільські ради.
 3. Фінансування заходів Програми здійснюється відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів районного бюджету.

Конкретні обсяги видатків на реалізацію заходів Програми визначаються щороку під час формування районного бюджету.

Кошти районного бюджету спрямовуються на виконання заходів з метою зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням та у закладах соціальної сфери.

Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 2.

 1. Строк виконання Програми – 2018-2021 роки.
 2. НАПРЯМ
 3. Механізм реалізації Програми є цілісною системою, яка включає в себе конкретні заходи з реалізації таких пріоритетних напрямів:

зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів на об’єктах спільної власності територіальних громад району;

зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів шляхом відшкодування частини суми кредитних коштів, на впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності у житлових  будинках, поліпшення комфорту мешканців та підвищення енергоефективності будинків.

 1. Досягнення поставленої мети можливе за рахунок таких заходів:
 • участі у науково-практичних конференціях, засіданнях за круглим столом, семінарах, виставка та інших заходів з питань реалізації на Кіровоградщині політики з енергозбереження;

проведення енергоаудитів на об’єктах спільної власності територіальних громад;

роботи щодо укладання енергосервісних договорів;

 • заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи у приміщеннях, де розміщуються органи влади, місцевого самоврядування, бюджетної сфери;
 • популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері.

Основні напрямки діяльності та заходи щодо виконання Програми викладено у розділі VIII.

 1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОГРАМИ
 2. Виконання Програми дасть змогу:

1) укласти не менше двох енергосервісних договорів на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл району;

2)підвищити громадську активність населення району у проведенні енергоефективних заходів;

3)скоротити витрати на енергоносії як населенням, так і бюджетними закладами.

VII. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ

ПРОГРАМИ

 1. Координацію виконання заходів і завдань Програми здійснює районна державна адміністрація, а саме відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури (в частині зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл ) та відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації (в частині зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів), які здійснюють моніторинг щодо ходу виконання Програми.
 2. Виконавці заходів Програми двічі на рік, до 10 липня та 10 січня, надають інформацію про хід її виконання відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації.
 3. Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансової діяльності, соціально-економічного розвитку, промисловості, інноваційно-інвестиційного розвитку, споживчого ринку, регуляторної політики, реформування житлово-комунального господарства та архітектури, власності, інвестиційної діяльності та приватизації.

 

 

 

 

VIII.Основні напрямки та заходи

Програми енергоефективності Компаніївського району

на 2018-2021 роки

з/п

Напрям діяльності

(пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми Строк вико-нання заходу Виконавці Джерела фінансування Орієнтовні обсяги фінансування,

тис. гривень:

Очікуваний результат
2017 рік 2018 рік 2019 рік 2020 рік

 

1 2 3 4 5 6 7   8 9
1. Зменшення споживання паливно-енергетич-них ресурсів на об’єктах спільної власності територіаль-них громад  району 1) участь у засіданнях за круглим столом, семінарів,  та інших заходів з питань реалізації політики з енергозбереження

 

2018-   2021 роки Відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури,

відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації

Видатків не потребує Створення умов для вдалої реалізації політики з енергозбереження

 

    2) проведення роботи щодо укладання енергосервісних договорів 2018   рік Відділ освіти,молоді та спорту райдержадміністрації Видатків не потребує Залучення небюджетних коштів на впровадження енергозберігаючих заходів
    3) заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи у приміщеннях, де розміщуються органи влади, місцевого самоврядування, бюджетної сфери 2018-   2021

роки

Структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації району В межах бюджетних призначень         Економія електроенергії  та бюджетних коштів, що витрачаються на використану електроенергію
2. Зменшення споживання паливно-енергетич-них ресурсів населенням через стимулю-вання впровад-ження енерго-зберігаючих заходів

 

4) проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи з представниками ОСББ, ЖБК щодо переваг програм державної та обласної підтримки на впровадження енергоефективних  заходів у житлових будинках та користі отримання енергокредитів, висвітлення відповідної інформації на офіційних веб-сайтах облдержадміністрації, департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації 2018-    2021 .роки відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Видатків не потребує Заохочення населення щодо підвищення рівня енергоефективності багатоквартирних жилих будинків та проведення заходів з їх модернізації

 

3) відшкодування частини суми кредитів та/або частини відсоткової ставки за кредитами, залученими фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів (враховуючи придбання “негазових” котлів) для впровадження  енергоефективних заходів у житлових будинках 2018-    2021 .роки Відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Місцевий бюджет * * * * Здешевлення кредитів,

залучених фізичними особами, ОСББ, ЖБК, на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках,

зменшення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів

 

 

 

 

 

 

Примітка: * – обсяг видатків з місцевих бюджетів в установленому порядку визначається щороку під час затвердження показників місцевих бюджетів на відповідний рік та внесенню змін до них, виходячи з ресурсних можливостей бюджетів

 

Додаток 1

до Програми енергоефективності

Кіровоградської області

на 2017-2020 роки, затвердженої

рішенням Кіровоградської обласної ради

від 19 травня 2017 року №  285

 

ПАСПОРТ

Програми енергоефективності Компаніївського району

на 2018-2021 роки

 

1. Програма затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради  
2. Ініціатор розроблення Програми Відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Компаніївської районної державної адміністрації
3. Розробник Програми Відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури, відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації
4. Співрозробники Програми Структурні підрозділи районної  державної адміністрації, сільські ради
5. Відповідальний виконавець Програми Відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури, відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації
6. Учасники Програми Структурні підрозділи районної державної адміністрації, сільські ради, підприємства, установи, організації району
7. Термін реалізації Програми 2018-2021 роки

 

8. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Державний та місцеві бюджети

 

 

9.

 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього:              2748.1       тис.грн.

 

у тому числі:

кошти державного бюджету

кошти місцевого бюджету

 

2529.2   тис.грн.

218.9 тис.грн.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до Програми енергоефективності

Компаніївського району

на період 2018-2021 років

 

 

 

 

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Програми енергоефективності Компаніївського району

на 2018-2021 роки

 

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми За роками: Усього витрат на виконання Програми
2018 2019 2020 2021
Обсяг ресурсів,

усього, тис.грн.

у тому числі:

1336.8 1411.3     2748.1
Державний  бюджет 1259.0 1270.2     2529.2
Місцевий бюджет 77.8 141.1     218.9

 

_______________________

 

 

Додаток 4

до Програми енергоефективності Компаніївського району на 2018-2021 роки

 

Порядок

відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів на 2018 -2020 роки

 

Порядок відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів, (далі – Порядок) визначає механізм використання коштів, передбачених в районному бюджеті на відшкодування відсотків за залученими в кредитно-фінансових установах коротко- і середньостроковими кредитами, що надаються фізичним особам на впровадження енергозберігаючих технологій.

Відшкодування відсотків передбачається за кредитами, залученими на термін до 3-х років.

Відшкодування кредитів здійснюється на підставі Генерального договору про співробітництво між головним розпорядником коштів районного бюджету, передбачених на фінансування заходів з енергозбереження та кредитно-фінансовою установою.

Відшкодування відсотків здійснюється за кредитами, залученими на впровадження таких енергозберігаючих заходів:

– на купівлю котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу та електроенергії);

– енергозберігаючого обладнання та матеріалів:

– радіатори опалення з терморегуляторами;

– вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом);

– рекуператори тепла вентиляційного повітря;

– вузли обліку води ( холодної), зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали;

– матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

– теплові насоси;

– сонячні колектори для виробництва теплової енергії та підігріву води.

Відшкодування відсотків відбувається на підставі такого пакета документів (зберігається в кредитно-фінансовій установі і є доступним для ознайомлення за вимогою головного розпорядника коштів):

 • Паспорт Позичальника (1-4,11стор.),(копія, засвідчена Позичальником).
 • Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.
 • Копія кредитного договору.
 • Документи, які підтверджують цільове використання кредитних коштів:
  • рахунок – фактура;
  • договір купівлі-продажу або документ, що підтверджує сплату коштів за придбаний товар або виконані роботи (копія);
  • Акт прийому-передачі товару/Акт про надання послуг або накладна на товар.

Вищезазначений пакет документів формує та зберігає в себе Кредитно-фінансова установа, яка видала відповідний кредит.

Кредитно-фінансові установи щомісячно, не пізніше п’ятого числа наступного місяця, подають головному розпорядникові коштів районного бюджету реєстр нових Позичальників (Додаток до договору № 1), які отримали кредит на вищезазначені цілі, та пакет документів.

Головний розпорядник коштів не пізніше 7 днів від дня отримання пакетів документів на відшкодування кредитів, направлених Кредитно-фінансовою установою проводить засідання комісії/робочої групи, на якому приймає рішення про відшкодування кредиту або мотивовану відмову.

Не пізніше 25 числа місяця, в якому прийнято рішення про відшкодування кредитів, головний розпорядник коштів перераховує кошти на рахунок кредитно-фінансової установи згідно поданих банком розрахунків.

Відшкодування здійснюється одноразово, одним платежем в розмірі 100% нарахованих відсотків по кредиту, взятому Позичальником на заходи з енергозбереження згідно з Програмою, але не більше 10 000 грн. для фізичних осіб.

Позичальник зможе отримувати компенсацію відсоткової ставки за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів лише за одним кредитним договором, виданим на придбання котлів та/або одним кредитним договором на придбання енергозберігаючого обладнання та товарів згідно з підпунктом 4.

Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на сплату будь-яких штрафів та/або пені, нарахованих згідно з умовами кредитного договору.

Відшкодування відсотків за кредитами здійснюється в межах коштів, передбачених на цю Програму в районному бюджеті на відповідний рік, та відповідно до помісячного плану асигнувань у порядку черговості надходження до Управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації реєстрів позичальників.

При достроковому погашенні кредиту Кредитно-фінансова установа на наступний робочий день після його погашення повідомляє райдержадміністрацію, а залишок коштів, призначених на відшкодування відсоткової ставки за кредитом, повертати на рахунок Компаніївської  райдержадміністрації.

Кредитно-фінансові установи у кредитному договорі в графі «Цілі кредитування» зобов’язані зазначати: «Відповідно до Районної програми відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів на 2018 -2021 роки». Відшкодування здійснюється лише для жителів, які зареєстровані на території Компаніївського  району.

Заходи до програми енергоефективності Компаніївського району на 2018-2021 роки

з/п

Назва об’єкта Опалю

вальна площа об’єкта

Об’єм приміщень об’єкта Кількість вікон та площа засклення (м.кв.) Кількість та площа замінених вікон на енерг

озберігаючі склопакети

Джерела теплопостачання (тип котла) орієнтовна вартість 1 Гкал.теплової енергії, паливо, яке використовується для опалення Впроваджені енергоефективні заходи на об’єкті протягом 2015-2017 років Заплановане впровадження енергоефективних заходів на об’єкті на 2018-2021 роки
Назва заходу, рік впроваджен

ня, освоєно коштів, джерела фінансува

ння

Економія ПЕР (натур.один) Назва заходу Термін впровад

ження

Вартість заходу та джерела фінансування тис.грн. Очікувана економія ПЕР (натур. один.)
1 2 3 4 5   6 7 8 9 10 11 12
1 Зеленівська ЗШ І-ІІ ст. 435,62 1524,67 45/160 37/120,6 КСВ-65/газ Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2017/43,0 РБ 2,1 Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі 2018 25,3 0,98
2 Червонослобідська ЗШ І-ІІ ст. 550 1925 47/170 13/81,78 КТВ-65/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2017/12,5 РБ 0,8 Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі 2018 25,7 1,2
3 НВК «Виноградівська ЗШ І-ІІ ст.- ДНЗ» 1180 3540 66/255 14/96,3 НІІСТУ-5/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2017/5,5 РБ 0,1 Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі 2018 5,0 0,3
4 Софіївська ЗШ І-ІІ ст. 420,57 1177,41 15/125 15/125 ТТК-60/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2017/91,8 РБ 1,1 Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі 2018 21,8 0,9
5 Полтавська ЗШ І-ІІІ ст. 1674 4800 72/255 53/206 НІІСТУ-5М/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2016/40,0 МБ 1,4        
6 Губівська ЗШ І-ІІІ ст. 732,86 2490 83/270 13/161 НІІСТУ-5/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2015/43,188 МБ 1,9        
7 Нечаївська ЗШ І-ІІІ ст. 2100 6300 113/475 33/192,2 КТО-14/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2016/28,4 МБ 0,8 Укладення енергосервісно-го договору 2018    
8 Червоновершська ЗШ І-ІІІ ст. 900 3545,74 88/248,1 38/70,8 НІІСТУ-5М/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2015/30,031 МБ 2,9        
9 Лозуватська ЗШ І-ІІІ ст. 2184,29 7844,37 67/175,412 46/185,212 НІІСТУ-5М/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2017/49,49 РБ 1,1 Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі 2018 9,510  
10 Першотравенська ЗШ І-ІІІ ст. 2300 9839 72/480 11/163 КВТ-90/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2017/34,0РБ та 10,0 МБ 3,2 Укладення енергосервісно-го договору 2018    
11 Мар’ївська ЗШ І-ІІІ ст. 1118,82 4062,73 74/312,88 23/219,59 АОВА-80/палети Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2015/42,3МБ 6,5        
12 Компаніївська ЗШ І-ІІ ст. 870 3045 79/210 35/102 НІІСТУ-3/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2016/83,0 МБ 10,5        
13 Петрівська ЗШ І ст. 1250 3750 44/385 КТО-14/вугілля          
14 Гарманівська ЗШ І-ІІ ст. 500 1500 42/180 42/180 КТО-6.63/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2016/92,7 СД       3,1        
15 НВК «Сасівська ЗШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» 1150 4621,5 80/345,14 52/221,095 КТ-3-97/вугілля Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі/2016          
16 Компаніївська центральна районна лікарня 4036,2 16490 603,3 кв м     Розпочато утеплення фасаду головного корпусу, проведено заміну вікон на енергозберігаючі склопакети 2017 рік / ДБ 1366,5 тис.грн. та 78,8 тис.грн МБ

 

  Завершення утеплення фасаду головного корпусу ЦРЛ 2018-2019 ДБ -2529,2 тис.грн

МБ – 141,1 тис.грн

 
17 Першотравен-ський сільський будинок культури 320 4189 27/97 7/25   Замінено вікна на енергозберігаючі склопакети та двері  – 30,0 тис.грн МБ   Заміна вікон на енергозберігаючі склопакети та двері  – 44,0 тис.грн МБ 2018 44,0 тис.грн МБ  
18 Нечаївський літературно-меморіальний музей ім.. Ю.І.Яновського 229,3 1886 18   електроенергія Встановлення інфрачервоної нагрівальної панелі 2016 рік 22,5 тис.грн 0МБ   Заміна дерев»яних конструкцій на металопластикові 2018 13,0 тис.грн МБ