Про звіт голови районної ради

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ДВАДЦЯТЬ СЬОМА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 20 вересня 2018 року                                                                                                                  №320

 

смт Компаніївка

 

 

Про звіт голови районної ради

 

 

На підставі пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

Звіт голови районної ради про роботу за звітний період взяти до відома.

 

Голова районної ради                                                                                                          В.Сіктаренко

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ЗА
2 Білобровенко Володимир Васильович ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ВІДСУТНІЙ
4 Гаморя Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
5 Голосун Віталій Юрійович ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович ЗА
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ЗА
9 Заїкін Віктор Григорович ЗА
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ВІДСУТНІЙ
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ЗА
15 Орловська Наталія Василівна ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович НЕ ГОЛОСУВАВ
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ВІДСУТНІЙ
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович ЗА
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ЗА
26 Ястремський Валерій Олександрович ЗА

 

Додаток

до рішення районної ради

від 20 вересня 2018 року №__

 

Звіт голови Компаніївської районної ради за 2017 рік

Шановні присутні!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність. Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селища Компаніївського району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці кожного депутата, постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, співпраці з районною державною адміністрацією та сільськими радами, керівниками підприємств, господарств та установ району, громадських організацій, депутатів Верховної та обласної рад.

Перш за все, у звітному періоді, і я особисто і депутатський корпус прагнули бути  відкритими до людей з їхніми проблемами, стояти на захисті їхніх прав і свобод.

Разом з Вами ми прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймати відповідні рішення.

Сьогодні хотів би проаналізувати, що вдалося зробити позитивного з грудня 2016 року по грудень 2017 року, і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі.

Діяльність районної ради у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району.

Пріоритетними напрямами нашої роботи у 2017 році були:

– прийняття низки районних програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного та культурного розвитку Компаніївського району та їх вчасне фінансування;

– впровадження нових форм співпраці із територіальними громадами, використовуючи можливість співфінансування;

– забезпечення належного контролю за ефективним управлінням майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад району та інше.

Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією. Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі, що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На пленарні засідання запрошуються керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації.

Для забезпечення виконання вищезазначених напрямів роботи за період діяльності районної ради сьомого скликання відбулося 26 сесій: 29 пленарних засідань, з них 16- позачергових.

За звітний період проведено 7 сесій, прийнято 120 рішень, які стосуються різноманітних сфер розвитку району, у тому числі:

-затвердження та внесення змін до районного бюджету, звіт про його виконання – 11;

– земельні відносини – 25;

– управління комунальною власністю – 20;

– затвердження районних программ та внесення змін до них – 29;

– виконання делегованих повноважень – 1;

– затвердження звітів керівників комунальних закладів та підприємств – 6;

– Інші-10.

Звичайно, немає можливості і потреби аналізувати кожне з прийнятих рішень, але попри різноманітність питань, переважна більшість їх стосувалася економічного зростання та соціального захисту населення району.

Районною радою за звітний період ухвалено 19 районних програм, які охоплювали всі сфери життєдіяльності району. А саме:

– Програма економічного, соціального та культурного розвитку Компаніїського району на 2017 рік;

– районна програма соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2017 рік»;

– Програма розвитку архівної справи  в районі на 2017 – 2021 роки;

– Районна програма «Підтримки сімей загиблих учасників АТО та вшанування памяті загиблих»;

– Районна  програма « Зайнятості населення Компаніївського району на 2018-2020 роки»;

– Районна програма «Надання безоплатної правової допомоги населенню Компаніївського району на 2017-2019 роки»;

– Районна програма «Підтримки впровадження децентралізації надання адміністративних послуг» та інші.

Основною серед них є Програма економічного, соціального та культурного розвитку Компаніївського району на 2017 рік, метою якої є узгодження спільних дій органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування зі створення сприятливих умов для забезпечення розвитку району. Програма містить в собі перелік пріоритетних об’єктів, які фінансуються як з державного, так і з районного та бюджетів селищної, сільських рад.

Саме прийняття різногалузевих програм дає можливість у районному бюджеті передбачити кошти на вирішення того чи іншого питання, за цим стоїть соціальний захист нашого населення.

Взаємостосунки, співпрацю районної ради і райдержадміністрації ми прагнемо вибудовувати у форматі дотримання інтересів громад Компаніївщини та їх жителів, чіткого виконання кожною стороною своїх обов’язків і повноважень.

Хочу запевнити: у цьому плані районна рада постійно відшуковуватиме оптимальні варіанти співпраці всіх гілок влади, політичних сил та громадськості не тільки на місцевому, але й на загальнодержавному рівні.

Невід’ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.

Бюджетні питання займали чільне місце в порядку денному пленарних засідань районної ради. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету.

Спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації та профільною постійною комісією районної ради своєчасно і оперативно здійснювався перерозподіл бюджетних призначень видаткової частини районного бюджету з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використати всі наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ, забезпечували видатки по захищених статтях.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації, які потім виносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням.

Присутність відповідальних осіб районної державної адміністрації, керівників районних підприємств, організацій і установ, виконавчого апарату районної ради на засіданнях комісій дає змогу депутатам отримати вичерпне роз’яснення з будь-якого питання, внести свої пропозиції та зміни до проектів документів.

З метою всебічного вивчення та обговорення питань, районною радою практикувалося проведення спільних засідань постійних комісій. В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у переважній більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

Активну участь у формуванні бюджетного процесу району бере постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансової діяльності, соціально-економічного розвитку, промисловості, інноваційно-інвестиційного розвитку, споживчого ринку, регуляторної політики, реформування житлово-комунального господарства та архітектури, власності, інвестиційної діяльності та приватизації.

Постійна комісія працює злагоджено та результативно, про що свідчить проведене 41 засідання, на яких розглянуто 52 профільних питання.

Пріоритетним напрямом діяльності постійної комісії є виконання районного бюджету, внесення змін до бюджету в частині розподілу вільних залишків, перерозподіл бюджетних асигнувань в межах розпорядників коштів. Комісією напрацьований чіткий механізм погодження питань, що стосуються внесення змін до бюджету.

Протягом звітного періоду вивчались проекти рішень та вносились рекомендації з питань ефективного користування та управління майном, зосереджувалась увага на контролі за виконанням рішень і цільових комплексних програм у сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження, обговоренні програм соціально-економічного розвитку району.

Важливим стало опрацювання проектів рішень:

-Про створення Комунальної установи «Компаніївський трудовий архів» Компаніївської райронної ради;

-Про передачу в безоплатну оренду Червоновершківській сільській раді автомобіля ВАЗ 212 КЗ «Центр первинної медики-санітарної допомоги»;

-Про створення Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Компаніївської районної ради;

-Про дозвіл на списання автотранспорту;

-Про передачу майна спільної власності територіальних громад Компаніївського району;

-Про створення освітнього округу та ін.

Постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської етики, законності, зв’язків з органами місцевого самоврядування, духовності, гласності, свободи слова та розвитку інформаційного простору спрямовувала свою роботу на дотриманням норм законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції». До повноважень постійної комісії віднесено попередній розгляд кандидатур, щодо яких надходять клопотання  про нагородження депутатів ради Почесними грамотами районної, обласної рад та Почесною грамотою Верховної Ради України, здійснення контролю і надання консультацій та роз’яснень депутатам районної ради щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

На контролі постійної комісії знаходиться районна комплексна програма профілактики злочинності та правопорушень у Компаніївському  районі на 2017-2019 роки, завданням якої є придбання технічних засобів для належного контролю за станом правопорядку в громадських місцях, удосконалення технічного забезпечення діяльності Компаніївського відділення поліції, придбання паливно-мастильних матеріалів та запчастин для автотранспорту.

Також контролюється районна програма громадської безпеки та територіальної оборони на 2017-2020 роки, основними завданнями якої є забезпечення потреб особового складу підрозділів територіальної оборони району засобами захисту, предметами речового майна і спорядження для підтримання боєготовності та проведення навчань і тренувань з практичного відпрацювання навичок бойової підготовки.

Постійною комісією розглядалися та погоджувалися пропозиції щодо призначення керівників підприємств, установ та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад району та детально опрацьовувалися проекти рішень щодо внесення змін до правоустановчих документів комунальних закладів районної ради .

На спільних засіданнях опрацьовано 12 проектів рішень, які стосувались діяльності даної комісії.

 

Постійна комісія районної ради з питань соціального розвитку села, аграрної політики, раціонального використання земель, власності, ефективного використання майна, приватизації, екологічної політики та раціонального природокористування постійно працювала над виконанням Закону України «Про оцінку земель» в частині затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надані у власність громадянам або в оренду сільськогосподарським виробникам. Зосереджувала увагу на контролі за виконанням рішень і цільових комплексних програм у сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження,  екологічної політики.

Голова та члени постійної комісії брали активну участь в обговоренні проектів районного бюджету, програм економічного і соціального розвитку району, постійно надавали конструктивні пропозиції щодо внесення змін до прийнятих рішень.

У звітному періоді постійна комісія взяла участь у 9 засіданнях (з них 7 спільних), на яких розглянула та винесла на розгляд сесії 28 питаннь. У більшості це питання затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Члени комісії – представники різних політичних сил, представлених  у районній раді. Всі депутати фахово працюють в галузі  агропромислового комплексу. Вони досвідчені, висококваліфіковані фахівці своєї справи, тому, вважаю, що комісія працювала на   професійному рівні.

У звітному періоді на засіданнях постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики депутати розглядали актуальні питання розвитку різних сфер життєдіяльності району, акцентуючи увагу на вирішенні проблем соціально незахищених категорій населення району.

Особлива увага членів постійної комісії приділялася контролю за виконанням районних програм: соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей інвалідів по зору та соціального захисту учасників антитерористичної операції і членів їх сімей на 2017- 2020 роки.  .

Проведено 10 засідань (з них 7 спільних), на яких розглянуто та винесено на розгляд сесії районної ради 35 проектів рішень, зокрема , це внесення змін до діючих програм, право-установчих документів комунальних закладів, питання діяльності закладів освіти.

Попередньо розглядаючи питання про внесення змін до комплексної програми «Турбота», депутати, члени комісії, одноголосно підтримали пропозицію та внесли відповідні рекомендації на розгляд сесії районної ради щодо забезпечення соціального захисту учасників АТО, які проживають на території району.

Значний вклад своєю роботою члени комісії внесли в створення освітнього округу.

Слід визнати, що порушень вимог Регламенту у частині роботи постійних комісій районної ради, не було. Заплановані засідання комісій проходили вчасно, питання, які виносились на пленарні засідання сесій районної ради, попередньо розглядались і мали відповідний висновок комісії.

Важливу роль у координації роботи ради, прийнятті рішень виконує дорадчий орган ради – Президія.

Впродовж звітного періоду відбулося 5 засідань президії районної ради, схвалено 10 рішень, які забезпечували ефективність роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях, прийняття узгоджених пропозицій, особливо щодо питань, які викликали зауваження та дискусії депутатів районної ради.

Всі питання, які виносились на розгляд сесії районної ради, були попередньо розглянуті президією районної ради та постійними комісіями.

Окремою і основною ланкою роботи є депутатська діяльність. Саме вона забезпечує взаємозв’язок з населенням і тому виходить за рамки сесійної роботи.

Налагоджено тісну співпрацю з депутатами Кіровоградської обласної ради – Хільченком Сергієм Васильовичом та Шевчуком Олександром Миколайовичом, які вболівають за районну громаду, потреби своїх виборців, сумлінно ставляться до виконання депутатських обов’язків. Саме завдяки їх фінансовій підтримці було виділено  кошти на лікування 32 жителям району в сумі 35 тис.грн

Депутати районної ради, як представники інтересів територіальної громади, відстоюють і захищають інтереси відповідної громади, виконують доручення виборців в межах своїх повноважень, беруть активну участь у житті відповідної території.

Хочу подякувати депутатам – аграріям за їх особистий вклад в соціальний розвиток територій: Кріпаку Анатолію Олександровичу, Солонченку Віктору Миколайовичу, Комісаруку Миколі Володимировичу, Адаменку Анатолію Миколайовичу, Гаморі Віктору Леонтійовичу, Кондратенку Анатолію Івановичу, Заїкіну Віктору Григоровичу, Ястремському Валерію Олександровичу, Шеремету Володимиру Івановичу, Заікіну Віктору Леонтійовичу, Стародубцеву Сергію Івановичу.

Приємно наголосити, що за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування три депутати районної ради нагороджені відзнаками Компаніївської районної ради та районної державної адміністрації.

Вважаю що нам вдалось консолідувати депутатський корпус і виробити єдину думку депутатів щодо поліпшення соціально-економічного становища і виконання соціальних зобов’язань перед громадянами, покращення їх добробуту. Разом з депутатами районної ради проводяться заходи, направлені на зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери та комунального призначення. Напрацювання конструктивних ідей, творчий підхід до вирішення проблем дали певний позитивний результат.

Більшість депутатів з усією відповідальністю ставились до своїх депутатських обов’язків, регулярно відвідували засідання постійних комісій, пленарних засідань, брали активну участь в обговоренні, вивченні питань та підготовці проектів рішень. Про небайдужість депутатів районної ради до вирішення питань громади району свідчить той факт, що у переважній більшості пленарних засідань брали участь від 84 до 100 відсотків нашого депутатського складу (найменший відсоток 65), а також запити та звернення, подані під час пленарних засідань, підтримані всіма депутатами та направлені до виконавців. Загалом депутати підтримали 12 депутатських запитів.

Протягом звітного періоду мною здійснювалося керівництво виконавчим апаратом Компаніївської районної ради.

Відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на виконавчий апарат ради покладено організаційне, правове, інформаційне та аналітичне забезпечення її діяльності.

Серед усіх напрямів діяльності голови районної ради особливе місце відведено організації роботи з розгляду звернень громадян та забезпеченню їх особистого прийому керівництвом ради.

Звернення громадян є найважливішою формою забезпечення зворотнього зв’язку між районною радою та громадянином, а інформація, що міститься в них, найчастіше слугує орієнтиром при прийнятті важливих рішень, що стосуються інтересів широких верств населення.

Незважаючи на те, що районною радою затверджено графік прийому громадян головою та заступником, прийом проводився щоденно.

За звітний період до районної ради надійшло 79 звернень, в тому числі на особистому прийомі зареєстровано – 62. Всі звернення розглянуті в установлені терміни та надані кваліфіковані роз’яснення.

В основному на прийом до голови та заступника голови районної ради зверталися пенсіонери, чорнобильці, волонтери, учасники антитерористичної операції, їх рідні. У заявах та пропозиціях порушувались питання соціального захисту, аграрної політики та земельних відносин, поліпшення автобусного сполучення, надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям.

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної формації» у районній раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми.

За звітний період до районної ради надійшло 18 запитів та звернень, на які своєчасно надано відповіді. Запити стосувалися: відновленння автобусного сполучення, ремонту доріг, земельних питань, надання копій рішень та ін.

Важливим у роботі виконавчого апарату районної ради є опрацювання документів, яких до ради за звітний період надійшло 405. Документи були взяті на контроль в установлені терміни. Крім того, районною радою для вирішення різних питань направлено 273 листи.

Одним із напрямків роботи районної ради є правове забезпечення діяльності ради, організація правової роботи. Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією та постійного інформування працівників виконавчого апарату районної ради щодо небезпеки корупції та наслідків корупційної поведінки у виконавчому апараті районної ради розроблено План заходів щодо запобігання і протидії проявам корупції та корупційних діянь, також проведено роботу з електронного декларування доходів та фінансових зобов’язань посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів ради та керівників комунальних закладів та установ.

Працівниками виконавчого апарату районної ради постійно надавалась правова допомога сільським радам, депутатам рад усіх рівнів, жителям району з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування, управління спільною власністю територіальних громад сіл району, практична допомога депутатам по заповненню електронних декларацій.

Як результат – 26 поданих декларацій за минулий рік на Єдиний сайт Національного агентства з питань запобігання корупції. Це 100% із числа наших депутатів.

На виконання діючого законодавства в квітні 2017 року мною та працівниками районної ради подано електронні декларації.

Відповідно до Закону голова ради в межах своїх повноважень видає розпорядження. За звітний період мною видано 30 розпоряджень з основної діяльності та по особовому складу – 47.

На цей час у виконавчому апараті працює 5 осіб, з них посадових осіб місцевого самоврядування – 4. Усі вони мають вищу освіту та відповідний досвід роботи в органах місцевого самоврядування.

У звітному періоді постійна увага приділялась забезпеченню прозорості, гласності роботи районної ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності в сесійний та міжсесійний періоди, доведенню до відома населення повідомлень про прийняті рішення та їх виконання, реагування на депутатські запити і звернення громадян.

З метою забезпечення доступу громадян до цієї інформації  працює офіційний веб-сайт районної ради, де оперативно оприлюднюються матеріали сесій, роботи постійних комісій, тощо.

Відповідно до вимог сьогодення на сайті також існують рубрики: «Новини», «Доступ до публічної інформації», «Поіменне голосування», «Місцеві ради», «Проекти рішень районної ради».

Налагоджена співпраця з представниками ЗМІ.

Слід зазначити злагоджену роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, відпрацьовували проекти рішень.

У звітному періоді нашим завданням було забезпечення продуктивної та результативної співпраці з органами місцевого самоврядування, підтримки місцевих ініціатив.

З метою вироблення спільної позиції в звітному році було проведено чотири засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, членами якої є голови сільських рад. Було розглянуто питання правової допомоги в оформленні спадщини, заповнення електронних декларацій, підготовки та проведення урочистої церемонії вручення літературної премії імені Ю.І.Яновського, впровадження енергоефективних джерел світла та інші.

Районна рада була постійно представлена на засіданнях Координаційної ради при голові обласної ради, в тому числі і на виїзному, на території Маловисківського району. Основна тематика засідань – реформи в державі та вивчення досвіду децентралізації в реаліях Кіровоградської області.

За ініціативи голови обласної ради Чорноіваненка О.А. та за сприяння голови обласної ОДА Кузьменка С.А. делегація Кіровоградщини, до складу якої я входив, відвідала Нижньосілезьке воєводство республіки Польща. Під час цього робочого візиту основна увага була приділена вивченню взаємовідносин на різних рівнях самоврядування в Польщі, принципи формування бюджетів, досвід залучення європейських коштів.

Особлива увага приділяється навчанню працівників органів місцевого самоврядування та підвищення їх кваліфікації.

За звітний період в обласному Центрі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів набули відповідних знань для подальшої роботи 2 представника органів місцевого самоврядування та в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів при Президенті України -1.

Крім того, всі сільські голови та депутати навчалися на короткостроковому тематичному семінарі з питань правового забезпечення, тренінгу по заповненню електронних декларацій та вебінарі з питань впровадження енергоефективних джерел світла в системі вуличного освітлення, організованих районною радою.

Дякую депутатам, сільським головам, які на запрошення виконавчого апарату відгукуються і приходять на тренінги чи семінари, наради, які відбуваються за сприяння районної ради.

У звітному періоді районна рада була активним організатором, учасником по співфінансуванню відзначення державних, професійних свят і практично всіх заходів, які відбувалися в районі. Це річниця Незалежності України, День прапора, День Конституції Украйни, День Збройних Сил України, День захисника України та багато інших.

За ініціативи районної ради, з метою підтримки діяльності професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури та вшанування пам’яті письменника-земляка Юрія Яновського, популяризації його імені й творчості засновано літературну Премію імені Юрія Яновського. В звітному періоді організовано та проведено церемонію вручення другої літературної Премії.

Перша Премія була, як пробний камінь. Ми не знали, чи вона приживеться. Проте, завдяки нашим небайдужим землякам, я можу сказати, що премія відбулася, і вона житиме. Географія нашого конкурсу розширюється кожним роком, і це дуже приємно.

За рахунок підняття ролі культури, вивчення нашої історичної спадщини, пропаганди досягнень сьогодення ми будемо намагатись підвищити рівень самоідентифікації Компаніївщини.

В березні 2017 року рішенням сесії засновано районну літературну Премію «Земля світлячків» імені нашого земляка Віктора Близнеця.

Власність, фінанси, земля та організація влади є основою для самодостатньої життєдіяльності кожної територіальної громади. Саме тому одним із основних напрямків роботи районної ради VІІ скликання у звітному періоді, поряд із виконанням бюджету та вирішенням питань життєзабезпечення територіальних громад району, було і залишається здійснення повноважень по управлінню об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району.

Нагадаю, в 2017 році  в районі функціонували підприємства, установи та організації, що засновані на спільній власності територіальних громад району, загальною чисельністю 52 одиниці з них:

18 –загальноосвітніх;

  • міжшкільний навчально-виробничий комбінат;

2 -позашкільні навчальні заклади (Компаніївська дитячо-юнацька спортивна школа, Центр дитячої та юнацької творчості);

23 -медичних закладів, в тому числі Компаніївська ЦРЛ та комунальна установа «Центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входять 2 лікарські амбулаторії, 3 ФАПи, 17 фельдшерських пунктів;

4 -заклади культури – районний Будинок культури, Компаніївська централізована бібліотечна система, історичний музей Компаніївського району, Нечаївський літературно-меморіальний музей ім. Ю.І Яновського;

1 -комунальне підприємство – «Управління будинками»;

1 -заклад соціального захисту населення – Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

1 – комунальна установа – «Трудовий архів»;

  • Редакція районної газети «Степовий край».

Сьогодні в країні триває процес децентралізації. На території Компаніївського району ще в минулому році була створена Компаніївська об’єднана територіальна громада, яка об’єднала Компаніївську селищну та Голубієвицьку сільські ради.

За рішенням районної ради із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність Компаніївської селищної ради були передані цілісні майнові комплекси 4-х загальноосвітніх навчальних закладів, 2 бібліотеки, що розміщені у відповідних населених пунктах, Дитячу музичну школу, приміщення районного Будинку культури та поліклінічного відділення ЦРЛ.

Обслуговування об’єктів комунальної власності потребує як відповідної матеріально-технічної бази, значних фінансових ресурсів, так і якісного кадрового потенціалу.

Новацією, яка запроваджена депутатським корпусом VІІ скликання, стало прийняття Порядку призначення керівників комунальних закладів, підприємств, установ Компаніївської районної ради.

При цьому необхідно відмітити, що контрактна форма трудового договору з керівниками підприємств та установ дає свої позитивні результати та посилює відповідальність керівників щодо забезпечення якісного виконання основних показників та ефективного використання майна.

На особливому контролі керівництва ради та її постійних комісій протягом звітного періоду перебували питання фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій. Так, на сесіях керівники підприємств і установ мали змогу прозвітувати про результати своєї роботи, а також висвітлити ті нагальні проблеми, які не можуть бути вирішені без підтримки депутатського корпусу ради.

Хочеться звернути увагу на проведення реформ, які започаткував уряд України, це: реформа в сфері децентралізації влади та адміністративного управління територіями, освітня та медична реформи.

Вірю, щоб ми досить зважено проведемо цю роботу і не допустимо розбалансування в системі управління.

Шановні колеги!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачена вертикаль підпорядкування однієї ради іншій, і це є базисом місцевого самоврядування. Тому і співпрацю із сільськими, селищними радами ми будуємо на взаєморозумінні, спільних інтересах, обов’язках і відповідальності перед жителями територіальних громад.

Протягом року було знайдено порозуміння з виконавчими комітетами, депутатським корпусом селищної та сільських рад в питанні передачі субвенцій районному бюджету для вирішення існуючих проблемних питань в освітніх та медичних закладах, що знаходяться на підвідомчих територіях.

В цілому фінансова підтримка з боку сільських бюджетів районному в 2017 році склала 5535,2 тис.грн. Все це дало можливість покращити якість надання соціальних послуг сільським жителям, згуртувати керівників закладів соціальної сфери села, сільські ради та й самі територіальні громади навколо вирішення існуючих проблемних питань на селі.

За звітний період побував з робочими поїздками в більшості сільських рад, де ознайомився із станом справ територіальних громад району та сприяв вирішенню проблемних питань. В ході співбесід з сільськими головами з питань розвитку сільських територій визначені першочергові завдання щодо діяльності закладів соціальної сфери села, які потребують фінансової підтримки місцевих бюджетів.

З метою активізації діяльності органів місцевого самоврядування, створення моральних та матеріальних стимулів для підвищення ефективності роботи посадових осіб місцевого самоврядування, поширення кращого досвіду реалізації місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку села, вже стало доброю традицією до Дня місцевого самоврядування підводити підсумки районного конкурсу на перехідний Приз пам’яті Леоніда Степановича Демиденка (1938-1994 рр.) на конкурс «Краща рада Компаніївського району». Вже два роки поспіль визначено кращою Гарманівську сільську раду (сільський голова Горобець Іван Борисович). Відзначено також колектив Водянської сільської ради.

Районна рада також плідно співпрацює із громадськими організаціями, завжди дослухається до актуальних пропозицій районної ветеранської організації, районної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», громадської організації «Учасники бойових дій та захисники України».

На сьогодні вже традиційними стали вітання ветеранів, інвалідів, сімей учасників АТО з державними та календарними святами.

Надається підтримка в організації та проведенні культурно-масових заходів: зустрічей, свят, вогників тощо. З нагоди Дня захисника України проведено зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО, вручено футболки «Захисник України».

Передано ліки, подарунки та інвалідні візки людям з обмеженими фізичними можливостями, кожного року вітаємо ветеранів Великої Вітчизняної війни з Днем Перемоги та ін.

Важливе значення для соціальної стабільності має піклування про наших дітей, людей похилого віку, а також увага до повсякденного життя захисників України – учасників АТО та їх сімей.

Протягом року районною радою за підтримки Всеукраїнського Благодійного фонду «Крила» було вирішено ряд питань щодо соціального забезпечення мешканців району, оздоровлення дітей та організації їхнього дозвілля. За звітний Компаніївські діти тричі відвідали Київ, троє діток учасників АТО вдруге були направлені на оздоровлення до Франції , двоє -до Греції. Також діти учасників АТО відвідали Аквапарк в м. Коблево. До Дня Святого Миколая дітям –інвалідам вручено святкові подарунки, відвідали і привітали вихованців Виноградівського дитячого садочка.

Бібліотеки району отримали біля 700 книг, що стало цінним надбанням бібліотечного фонду Компаніївської центральної бібліотечної системи. Передали ліки обласному госпіталю ветеранів війни.

Гуманітарну допомогу отримали малозабезпечені мешканці Лозуватської і Першотравенської сільських рад.

В звітному періоді районна рада взяла участь в проекті для учасників АТО «Сон на вулику», завдяки якому учасники антитерористичної операції мають змогу отримати оптимальну реабілітацію.

За підтримки агровиробників Павла Лічмана, Анатолія Болюка, Станіслава і Анатолія Борщенків, депутата районної ради Віктора Гаморі в Кіровоградському обласному госпіталі для ветеранів війни був зведений будиночок для Апітерапії. А вже в цьому році бджолярі району В. Гавула, С. Качинський, С.Житній, М. Вагін, С.Кочубей забезпечили будиночок бджолами.

Хочу подякувати всім депутатам районної ради та сільським головам за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, за той факт, що робота ради з декларативного характеру перетворилася у дієві зрушення, за те, що ми бачимо реальні проблеми, які турбують наших виборців, за вашу небайдужість і готовність працювати на благо громади району. Тільки об’єднавши зусилля, на основі взаємної довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних громад та кожного окремого виборця району ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.

З упевненістю скажу, що місцеве самоврядування – надійний партнер і опора держави. Сильна громада – сильна держава.

Слава Україні!