Про звіт редактора районної газети «Степовий край»

                                                                                                           images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

 Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 листопада 2018 року                                                                                                                               №334

смт Компаніївка

 

Про звіт редактора районної

газети «Степовий край»

 

Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

районна рада

ВИРІШИЛА:

 Звіт редактора районної газети «Степовий край» Дзеркаль Тетяни Іванівни прийняти до відома.

  1. Редакції районної газети рекомендувати:

2.1. Більш широко висвітлювати роботу районної та сільських рад, депутатів рад усіх рівнів про їх депутатську діяльність. З цією метою укласти із редакцією районної газети договір «Про висвітлення діяльності районної ради редакцією районної газети «Степовий край».

2.2. З метою збільшення обсягів розповсюдження газети організувати передплату районної газети на 2019 рік у населених пунктах та трудових колективах району.

2.3. Залучати рекламодавців для розміщення інформації у районній газеті.

2.4 З метою підготовки резерву кадрів, розширення кола читачів газети залучати, при необхідності, для роботи у районній газеті студентів факультетів журналістики вищих навчальних закладів, творчо обдаровану учнівську молодь району.

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, законності, зв’язків з органами місцевого самоврядування, духовності, гласності, свободи слова та розвитку інформаційного простору.

   

Голова районної ради                                                                                                       В. Спіктаренко

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ЗА
2 Білобровенко Володимир Васильович ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ЗА
4 Гаморя Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
5 Голосун Віталій Юрійович ПРОТИ
6 Демиденко Ігор Леонідович ВІДСУТНІЙ
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович залишив зал засідань
9 Заїкін Віктор Григорович ПРОТИ
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ЗА
15 Орловська Наталія Василівна ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович УТРИМАВСЯ
23 Циганенко Ігор Васильович ВІДСУТНІЙ
24 Чабан Наталія Володимирівна ПРОТИ
25 Шеремет Володимир Іванович ВІДСУТНІЙ
26 Ястремський Валерій Олександрович ВІДСУТНІЙ

Додаток

до рішення районної ради

від 22 листопада 2018 року №334

 

 

Звіт

редактора районної газети «Степовий край»

Дзеркаль Тетяни Іванівни

 Звіт – це дуже дієва форма роботи. Будь це звіт керівників комунальних підприємств, керівників виконавчої влади чи депутатів.

Тому я дякую депутатам за надану таку мені можливість проінформувати про роботу редакції районної газети «Степовий край» і про ті зміни, що відбуваються у зв′язку із роздержавленням друкованого засобу масової інформації.

У своїй діяльності редакція районної газети «Степовий край» керується Конституцією України, Законами України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про рекламу», іншими чинними законодавчими актами, а також Статутом редакції районної газети «Степовий край».

Згідно зі Статутом предметом діяльності редакції є об’єктивне висвітлення державної політики у різних сферах життя суспільства, а також діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Компаніївського району, інформації читачів про події в районі та за його межами, що сприяє становленню незалежної правової демократичної Української держави.

Основним показником роботи редакції є безперебійний, щотижневий вихід газети, оперативне висвітлення усіх районних заходів та подій. Що і було забезпечено впродовж всього цього періоду. Газета виходила без збоїв. Щороку виходить 52 номери газети, середнім накладом більше 1600 примірників. Нагадаю, коли мене вдруге обрали редактором у 2009 році, тираж становив 700 екземплярів.

Газета виходить один раз на тиждень (у п′ятницю), українською мовою на 4 – шпальтах. З метою раціонального використання коштів газета виходить у чорно-білому варіанті.

Нині в редакції згідно зі штатним розписом працює 5 чоловік.

Про ефективність нашої роботи свідчить інтерес до газети, який залишається майже незмінним протягом останніх років, незважаючи на те, що зменшується кількість населення, зростає інфляція, пошта підвищує тарифи на доставку газету, що в свою чергу веде до зростання передплатної ціни. Якщо говорити про доставку газети поштою, то це взагалі окрема гостра проблема.

Ми вирішили піти другим шляхом – альтернативне розповсюдження. Це через магазини. Ми дуже вдячні голові районного споживчого товариства Миколі Леонідовичу Жученку, який пішов нам назустріч. Можна сказати, що ця людина дійсно патріот нашого краю. На сьогоднішній день четверта частина тиражу розповсюджується через магазини і наших розповсюджувачів. Тісно співпрацюємо із листоношами. Стараємося вижити.

Усі працівники редакції постійно працюють над збереженням та підвищенням тиражу видання, його цікавим змістовим наповненням, вивчають і освоюють новітні технології, враховуючи різний рівень читацької аудиторії, адже на сторінках часопису користуватися попитом матеріали і – для чоловіків, жінок, дітей, історичні, літературні (про літстудію «Вершники» можна готувати окремий звіт), медичні, спортивні, корисні поради, юридичні консультації тощо.

Ми, газетярі, не в захопленні від того, що значну частину нашої газети займає реклама чи політична інформація, але такі сучасні реалії. Реклама дає нам можливість вижити сьогодні, і сподіваємося, завтра і післязавтра.

Звичайно, як і в кожній організації є певні завдання і плани як поточні, так і перспективні. Стосовно поточних, то це щоденна господарська діяльність редакції, перш за все, – вчасний вихід кожного номера газети, виплата заробітної плати працівників, своєчасність сплати всіх видів платежів до бюджету та Пенсійного фонду тощо.

Протягом 2017 року сплачено податків на суму більше 140 тисяч гривень (з них майже половина пішла Компаніївській селищній раді). Станом на 1 листопада 2018 року відсутня заборгованість по всіх видах платежів, заробітній платі, оплаті послуг друкарні, сплаті ПДВ тощо. Хоч це дуже нелегко. Ми економимо кожну копійку. І вже років 5 зовсім не виплачуються премії, навіть на День журналіста.

Доходи за 2017 рік склали 453 тис. грн., з них витрати на зарплату – 312,4. Витрати на видання газети склали – 71 тис. грн. Заробили від реклами і передплати – 267 тис. грн. Дотація із районного бюджету становила 186 тис. грн. У цьому році дотацію нам давали тільки 6 місяців, ось уже півроку ми живемо без дотації. Бо комусь дуже хочеться, щоб газета через без грошів′я припинила свій випуск.

Стосовно перспективи, то редакція продовжує розширювати партнерське коло з метою подальшого надання платних послуг у вигляді інформаційних матеріалів, реклами, вітань, оголошень та збільшення тиражу, працює над покращенням змістового й дизайнерського вигляду видання. Для цього ми ввели спеціальну посаду з менеджменту, що вже приносить свої результати.

Бо в умовах ринкової економіки вижити підприємству стає все важче, адже папір, фарба та друкарські послуги щомісяця перераховуються в бік підвищення через нестабільний курс долара. Та незважаючи на труднощі ми завжди йдемо назустріч кожній людині, організації, установі, сільським радам, депутатам різного рівня та всім, кому потрібна інформаційна підтримка районної газети. У свою чергу ми дякуємо за підтримку газети в тому числі депутатам Анатолію Кріпаку, Ігорю Демиденку, Віктору Гаморі, Віктору Солонченку, Наталії Орловській, Сергію Стародубцеву.

Окрема подяка Михайлу Качинському, «ВСК Колос», СТОВ «Надії», головам фермерських господарств Володимиру Козакову, Олександру Савченку, голові ТОВ «Полтавське» Павлу Лічману, іншим.

Дякуємо депутатам, які тісно співпрацюють з газетою в інформаційному плані – Анатолію Нагнибіді, Юрію Карандеєву, Ігорю Циганенку, Галині Тельці. Ваші матеріали викликають великий інтерес у читачів.

Особливе місце займають публікації присвячені землякам-учасникам АТО, компаніївським волонтерам, патріотичному руху громадськості за звільнення наших земель на Сході. Журналісти редакції в міру своїх можливостей відвідують різні куточки району, публікують репортажі та розповіді про життя людей в сільській глибинці.

Зокрема у наших публікаціях неодноразово і гостро порушувалися питання стану доріг, водопостачання, земельні питання, соціальної сфери.

Вже стало традицією на сторінках газети вшановувати представників різних професій. Хтось може запитати, а який коефіцієнт корисної дії від наших публікацій? Як я розумію, для журналіста важливо не тільки побачити проблему, а й зробити спробу газетним словом привернути до неї читачів, владу, примусити їх діяти, і таким чином отримати результат. Але треба визнати самокритично, дієвість наших матеріалів ще не висока.

2018 рік – особливий для трудового колективу редакції «Степового краю», котрий на виконання вимог Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» реформується. На сьогодні ми уже створили Приватне підприємство «Редакція Компаніївської районної газети «Степовий край».

До 1 січня 2019 року мають завершитися усі процедури реорганізації та державної реєстрації газети «Степовий край».

Звертаємося до вас у зв’язку з останніми подіями, що склалися навколо процесу роздержавлення Компаніївської районної газети «Степовий край» та розцінюємо позицію голови Компаніївської районної державної адміністрації Олександра Мороза, як таку, що перешкоджає реєстрації газети «Степовий край». По закону із засновниками районною радою та райдержадміністрацією має відбутися заключний етап – підписання договору про передачу прав, в тому числі і на назву газети. Голова РДА уже більше місяця не підписує його. Таке явне бажання його припинити випуск районки і так дріб′язково помститися. А він не думає, що ми просто можемо назвати газету «Степовий край плюс»?

Така позиція очільника району виглядає особливо дивною, адже за логікою та своїми обов’язками він мав би сприяти розвитку районної газети та виконанню законодавства щодо роздержавлення друкованих ЗМІ.

А в ньому чітко прописано, що після роздержавлення і райдержадміністрація, і районна рада мають укласти договір із редакцією про висвітлення своєї діяльності, в тому числі і діяльності депутатів. Ми сподіваємось на допомогу депутатського корпусу у цьому питанні та плідну співпрацю. Адже на початковому етапі без фінансової підтримки нам буде важко. Ми ж із свого боку старатимемося, щоб зміст газети був насиченим, цікавим і корисним.